Mikulášská nadílka v Asterixu

Blíží se Vánoce, jedno z nejkrásnějších období v roce, pro děti čas očekávání příchodu Mikuláše s andělem a čertem, čekání na dárky pod stromečkem.
Před čtyřmi lety jsme poprvé oslovili slečnu Lucii Bitterovou, zda by pro naše děti uspořádali v Asterixu  mikulášskou nadílku. Od té doby se na ně pravidelně obracíme, stává se to již tradicí, a rádi se k nim vracíme. O tom svědčí i velká účast našich dětí a přihlášených kolegyň. Letos se nás ve středisku sešlo zhruba na 130 dětí, což byl zatím rekordní počet. Pro zaměstnance to musel být pořádný zápřah. O to více si toho ceníme a vážíme. Je to totiž práce, kterou vykonávají nad rámec svých pracovních povinností. Přesto je tak vysoký počet dětí neodradil a s chutí se pustili do vymýšlení náhradní  varianty. Umístit tak vysoký počet dětí do sálu by bylo prakticky asi nemožné. Tentokrát děti plnily úkoly na různých stanovištích a hledaly ztracené zlaté vlasy anděla. Nechyběla ani diskotéka, soutěže a rozdávání balíčků. Každá třída si pro Mikuláše nebo čertíka připravila krátkou básničku. Společně jsme si zazpívali i koledy. Touto cestou bychom chtěli za naši školu moc poděkovat zaměstnancům, konkrétně Lucii Bitterové, Nikole Schovancové i Tomáši Mendlovi za uspořádání celé akce. Do budoucna se budeme opět těšit na další spolupráci.
Velké poděkování patří opět slečně Lucii Bitterové, která k nám před Vánocemi poslední roky ochotně  jezdí a pořádá pro děti pečení perníčků. Letos se na pečení přihlásil také rekordní počet tříd, o čemž svědčí čím dál větší oblíbenost této akce. Lucka má velmi pěkný vztah k dětem, vše dokonale připravené a my jsme rádi, že ušetříme čas a nemusíme s dětmi do střediska dojíždět. Vždy si připraví i nějakou výtvarnou činnost, aby se děti během čekání nenudily. Letos jsme si vyrobili sobí čelenky.

Foto k nahlédnutí naleznete zde.

Za kolektiv učitelek  1. –  3. ročníku
Mgr. Božena Martínková