Mikulášská nadílka v Asterixu

Blíží se jedno z nejkrásnějších období v roce, pro děti čas očekávání příchodu Mikuláše s andělem a čertem, čekání na dárky pod stromečkem. 6. prosince  má svátek Mikuláš a oslava tohoto svátku je u nás spojena s mikulášskou nadílkou. Mikuláš, doprovázen anděly a čerty, obchází domácnosti s malými dětmi v noci z 5. na 6. prosince. Rozdává dárky (většinou malé pamlsky) a domlouvá dětem, aby nezlobily. Čerti se starají o strašení méně poslušných dětí. Také v letošním školním roce si učitelky 1. a 2. ročníku připravily pro děti překvapení v podobě mikulášské nadílky, která se konala ve středu 3. prosince v Asterixu, středisku volného času ( Na Nábřeží ). Poprvé jsme se akce zúčastnili v roce 2012, moc se nám líbila a od té doby se jí účastníme.  Od školy jsme odjížděli autobusem v 8 hodin a balíčky pro děti jsme si vezli s sebou. Po příjezdu do střediska děti  vystoupaly po schodišti  do vánočně vyzdobeného sálu, kde je přivítal pouze anděl a čert, Mikuláše si musely přivolat pěknou básničkou a potleskem. O zábavu nebyla, jako vždy, nouze. Na uvítanou si všichni zatančili, potom  proběhla soutěž družstev v poznávání stejných obrázků. Svoji zručnost děti prokázaly při výrobě vánočního stromečku z papíru. Po svačince následovala opět soutěž družstev s kolíčky a tanec. Na závěr programu si děti zahrály na tichou poštu v podobě kreslení obrázků. Dopoledne plné her a zábavy se rychle blížilo ke svému konci a děti čekala sladká nadílka. Vřelé uvítání, skvělá nálada a pěkně připravený program nás opět provázely celým dopolednem. Odměnou pro nás byla rozzářená očka dětí a úsměvy na jejich tvářích.
Touto cestou ještě jednou děkujeme organizátorům Asterixu za uskutečnění celé akce, konkrétně Lucii Bitterové, Pavle Žádníkové  a Tomáši Mendlovi.
Za rok se bude těšit na jejich další skvělou akci.

Tř. učitelky : L. Kajfoszová,  B. Martínková, D. Mrázová a Š. Mikulenková

Podívejte se, jak jsme si celou akci užili